Фотошпалери на стіну – види, виробники, тематика в інтер’єрі

З давніх пір людина прагнула облаштувати свій будинок як на функціональному, так і на естетичному рівні, прикрашаючи порожні стіни наскального живопису, тканинами, фарбою, а надалі і папером. Сьогодні ж він має можливість прикрасити стіни справжніми фотографіями, які створюватимуть дивовижну атмосферу в приміщенні, оформленому в будь-якому стилістичному напрямку. Я кажу про використання фотошпалер в інтер’єрі, про що і піде мова в цій статті.

Що таке фотошпалери?

Сучасні фотошпалери – це паперові полотна з надрукованими на них фотографіями, графічними малюнками, репродукціями картин і т.д. Як бачите, зовсім не обов’язково шпалери будуть відображати справжнє фото. Навіть шпалери з популярними намальованими пейзажами та ландшафтами все одно вважаються фотошпалерами. Як клеїти такі шпалери? Орієнтуючись на інструкцію, що додається, а також на основу придбаного матеріалу (папір, флізелін).

Види фотошпалер

В інтернет-магазинах сьогодні можна купити найрізноманітніші шпалери з фотографіями, які будуть відрізнятися як за розмірами, так і за функціональним призначенням. Відмінності по виду зображення я вже не враховую, оскільки кожні фотографічні шпалери унікальні. Отже, шпалери з одного шматка найчастіше наклеюють на двері. Шпалери з двох-чотирьох шматків клеяться на стіни кімнати, причому на одну або дві. Якщо шматків більше, то шпалери використовуються для повної обклеювання приміщення від підлоги до стелі, хоча такий варіант я б назвала вузькоспеціалізованим. Деякі фотошпалери спеціально розраховані на обклеювання частини стіни, для створення певного естетичного ефекту.

Існують шпалери, що випускаються у вузьких рулонах, що використовуються подібно бордюру. Це може бути, наприклад, імітація відкритої двері на терасу, вікна, що виходить на океан, горизонтальної полиці з розставленими годинами, книгами та сувенірами і т.д. Що стосується розмірів, то найчастіше виробники випускають шпалери з фотографіями 70 * 100 см – среднеформатниє картини. «Дверні» фотошпалери мають розмір 86 * 220 см. Ну і торкнемося інших різновидів. Фотошпалери можуть бути для дитячої кімнати (для хлопчиків і дівчаток), для кухні і для спальні, у вітальню, в коридор і т.д. Тобто, клеїти такі шпалери можна де завгодно. Крім того, вони можуть 3д, широкоформатні, високого дозволу, чорно-білі і т.д.

Тематика фотошпалер

Як я вже сказала, дизайн фотошпалер може бути найрізноманітнішим. Тематика обмежується лише фантазією виробників, а також вашої фантазією, якщо ви купуєте шпалери в кімнату на замовлення. У будь-якому каталозі ви знайдете готові дитячі, тропічні, європейські, міські зображення, фрески з плоскою детальним промальовуванням і т.д. На шпалерах може зображуватися осіннє листя, морська гладь небо. Ну а найбільшою популярністю та актуальністю на сьогоднішній день користуються великі зображення одного образу, наприклад, красивого квітки. Любителям природи рекомендується замовити друк фотошпалер, що зображують милий серцю куточок, зафіксований в найбільш приємне для вас період року. Деякі картини виглядають настільки чарівно, що кімната перетворюється на очах, і в ній, буквально, хочеться жити. Крім цього, хочеться відзначити можливість зображення натюрмортів, спорту, портретів, міст, легенд, міфів, води, чорних і білих абстрактних образів і т.д. До речі, сучасні технології без проблем впораються з перенесенням на шпалерне полотно ваших власних фотографій, причому шпалери можуть випускатися в будь-яких розмірах.

Дитячі фотошпалери

Дитяче напрямок традиційно виділяється серед інших, незважаючи на те, що ціна дитячих шпалер аналогічна «дорослому» варіанту. Фотошпалери для малюків створюють в дитячій воістину казкову атмосферу затишку і польоту фантазії. Навіть дорослі, які дивляться на дивовижні зображення, зможуть перенестися в щасливе дитинство, наповнене безтурботністю і хорошим настроєм. На дитячих шпалерах можуть зображуватися забавні тварини, казкові герої, персонажі мультфільмів і т.д. Жоден сюжет не залишить вашого крихітку байдужим. Каталоги дитячих шпалер проводять відмінності за статтю, за віком, і навіть за характером малюка. Наприклад, можна знайти шпалери для модниць і маленьких хуліганів.

Фотошпалери різних виробників

Багато виробників не тільки сліпо слідують моді, а й самі диктують напрями і стилі оформлення інтер’єрів оздоблювальними матеріалами. Вони дійсно можуть запропонувати досить цікаві рішення, які сподобаються покупцям.

 1. Фотошпалери-Люкс
  Цей виробник у нашій країні вважається одним з головних творців оригінальних колекцій сюжетів, ретельно проробляються провідними дизайнерами. Наприклад, серія «Морська» – це чудова колекція фотографічних зображень дельфінів, морських просторів, екзотичних рибок. Такі шпалери підійдуть енергійним людям, яким іноді необхідно розслабитися, захоплюючись яскравими, але дуже приємними квітами. Уява перенесе вас з міста до морських хвилях, а полохливі рибки вже готові кинутися від вас врозтіч. У вас на стіні буде особиста глибоководна безодня.
 2. Komar
  Німецький виробник регулярно випускає колекції фотографічних шпалер на глянцевому папері, використовуючи для створення тематичних серій різноманітні сюжети: зруйновані вежі-близнюки, карта світу, Ботічеллевская Венера і т.д. На сьогоднішній день в арсеналі компанії 100 різновидів фотошпалер, що розрізняються за сюжетами і розмірами.
 3. Stroydesign
  Відомий виробник шпалер пропонує своїм покупцям проект прикраси інтер’єрів великими графічними об’єктами у вигляді імідж-фотографій, якість яких нітрохи не поступається ілюстраціям в журналах. Основою може служити художня або комп’ютерна графіка, постановочна фотографія чи живопис.
 4. Eijffinger
  Голландська компанія виробляє великомасштабні фотошпалери на флізеліновій основі, об’єднані в колекцію Wallpower. У серії зібрані картини сільській місцевості та міста з перспективою (європейські, міські, тропічні), пейзажі (осіння гай, морська гладь, небо), сюжети одного образу (кульбаба, троянда). Композиції розраховані на цілу стіну.

Як підбирається імідж-об’єкт для фотошпалер?

Підбір імідж-об’єкту проводиться у суворій відповідності з бажанням замовника, але з урахуванням загальної просторової концепції. Любителі екзотики неодмінно віддадуть перевагу макрозйомку, яка дозволяє жити в оточенні фактур і об’єктів, зазвичай непомітних людському оку, але на шпалерах збільшених до розмірів цілої стіни. Погодьтеся, таке оточення сподобається небагатьом. Набагато більш популярним імідж-об’єктом є той же морський берег або сосновий бір. При високій якості фотографії створюється повне враження присутності в тілі фотографії.

Як створюється імідж-фотографія?

Імідж-фотографія, що лежить в основі фотографічних шпалер, виготовляється в кілька етапів. Насамперед фотограф знімає вибраний об’єкт, використовуючи для цього професійну фотокамеру. Великий формат слайда дозволяє зберегти якість знімка навіть при збільшенні до 3-15 квадратних метрів. Другим етапом є сканування фотографії на барабанному сканері, її цифрова обробка і професійна лазерний друк. Фото переноситься на папір, прозору плівку, тканину або який-небудь спеціальний матеріал, після чого зображення покриває захисним шаром. Він запобіжить шкідливе вплив вологи, сонячних променів та інших зовнішніх впливів. Фотографія, віддрукована на папері, повинна бути попередньо торована на пластиковій гладкій поверхні, і тільки після цього її можна буде зміцнити на вирівняною стіні.

Висновок

Хочу зауважити, що багато наших громадян не люблять фотошпалери, що пояснюється їх зайвою  помітністю та яскравістю. Однак, якщо в кімнаті не планується ставити багато меблів, я б рекомендувала оформити стіни саме таким чином, що допоможе уникнути ефекту порожнечі. Підібравши пейзаж або будь-який інший спосіб зі смаком, ви зарядіть позитивом всю кімнату. А якщо вміло пограти квітами, можна збільшити простір кімнати, а також ефектно доповнити дизайн інтер’єру, без зайвих витрат на переробку

 

Також читайте:

Назад