Як клеїти фотошпалери?


Для поклейки звичайних шпалер особливі навички не потрібні, і справедливо буде сказати, що це справа доступно кожному. Те ж можна сказати і про фотошпалери на стіну, хоча роботи з ними, звичайно, більше. І в тому, і в іншому випадку знадобляться: спеціальний інструмент, час і терпіння. Додаткової уваги зажадають містять спецефекти 3D-фотошпалери на стіну. Їх клеять з особливою ретельністю.

Доречно нагадати про можливість перекласти процес наклеювання фотошпалер в спальні, залі або іншій кімнаті на плечі професіоналів. Це дещо збільшить загальний бюджет ремонтних робіт, але дозволить заощадити сили і отримати набагато більш якісний результат.

Для тих, хто воліє діяти самостійно, наведемо покроковий алгоритм, який допоможе уникнути помилок при наклеюванні фотошпалер.

Підготовка стіни. Це відповідальний етап, оскільки велике зображення буде виглядати добре тільки в тому випадку, якщо фотошпалери рівномірно (без повітряних бульбашок або клейових надлишків) з'єднані з однорідною поверхнею основи.

Насамперед необхідно повністю звільнити стіну від залишків старого оформлення: втиснути фарби, масляних або жирових плям, цвяхів, шматків шпалер. Потім всі наявні нерівності слід зашпаклювати спеціальної будівельної сумішшю, яка продається в магазинах.

Наступний крок - покриваємо стіну грунтовкою. Якщо ми збираємося клеїти фотошпалери на кухні або у ванній, рекомендується використовувати суміш з підвищеною влагоустойчивостью. Якщо ж ми клеїмо фотошпалери в залі або спальні, то достатньо буде шпаклювальною суміші, до складу якої входить протигрибкова захист.

Підготовка шпалер. Фотошпалери розпаковуються, майбутній малюнок «збирається» на підлозі. Перевіряється комплектація і колірне збіг (цей етап можна опустити, якщо ви клеїте авторські фотошпалери на замовлення). Залишаємо листи в розправленому положенні до тих пір, поки вони не перестануть згортатися.

Розмітка стіни. Щоб уникнути зсуву малюнка щодо горизонталі або вертикалі, наносимо паралельні вертикальні лінії на стіну. Відстань між ними повинна дорівнювати ширині рулонів. Робити це зручно за допомогою рівня і рулетки.

Якщо ж наклеюються фотошпалери і фрески на стіну повинні бути співвіднесені з особливостями периметра приміщення або «вписані» в елементи інтер'єру, рекомендується нанести додаткові лінії розмітки.

Підготовка клею. Краще всього використовувати той клей, який рекомендує виробник стінових покриттів. Якщо ж конкретних рекомендацій немає, слід купити в магазині спеціальний клей для фотошпалер.

Якщо ми працюємо з дитячими фотошпалерами, необхідно переконатися в тому, що клей не містить отруйних компонентів. Інформацію про їх відсутність виробники розміщують на фірмовій упаковці.

Клей наноситься тільки на ту частину стіни, яку планують покрити черговим рулоном. Тобто кожен наступний ділянку стіни змащується складом після того, як повністю приклеєний попередній фрагмент малюнка.

Приклеювання до стіни. Перший рулон акуратно розміщується на підготовленому для нього місці, його краї повинні точно збігатися з лініями розмітки. Шпалери ретельно притискаються до приклеюваної поверхні за допомогою валика і сухої ганчірки, рухатися треба у напрямку від середини до країв. Мета - домогтися щільного примикання покриття до стіни, «вигнати» повітря і надлишки клею. Таким чином виключають виникнення бульбашок.

Послідовно наклеюючи частини зображення, необхідно стежити за тим, щоб його деталі точно збігалися. Особливо важливий цей етап у тих випадках, коли малюнок містить великі елементи. Наприклад, фотошпалери з квітами, розташованими в центрі малюнка, не повинні мати перерваних або зміщених ліній. Розбіжність безлічі дрібних деталей на зображеному на фотошпалерах місті менш помітно, однак теж дуже прикро.

Залишки клею видаляють за допомогою м'якої сухої ганчірки. Потім готове зображення залишають сохнути приблизно на добу, стежачи за тим, щоб у приміщенні не було протягів. У сиру чи холодну погоду висихання фотошпалер може протривати довше.

Назад