Як правильно клеїти шпалери

 

Шпалери - це незамінна річ для оздоблення вашої оселі. Зазвичай дизайнерський ремонт не обходиться без оформлення шпалерами. В сучасному світі є різноманітна кількість видів шпалер, але щоб шпалери добре приклеїти потрібно досконало знати технологію поклейки шпалер.

Перед тим як клеїти шпалери в першу чергу потрібно звернути увагу на правильну підготовку стін: добре зашпаклювати та погрунтувати поверхню, якщо є старі шпалери, то потрібно їх розмочити та акуратно зняти їх шпателем а якщо стіни були пофарбовані емульсійною фарбою то перед поклейкою шпалер необхідно очистити поверхню дрібним наждачним папером.

Після підготовки стіни можна позпочинати клеїти шпалери. Шпалери потрібно розгорнути лицьовою стороною вниз, відмірявши розмір з запасом 5 см. відрізати полотно. Якщо шпалери виготовлені під замовлення та під конкретні розміри то полотна шпалер вже обрізані та готові до поклейки. Шпалерами, що обрізані під розмір можуть бути високоякісні фотошпалери.

Необхідно звернути увагу на клей для шпалер, оскільки існує багато типів шпалер та клеїв розпоблених саме під їх поклейку , тому найкраще проконсультуватися з продавцем або уважно прочитати інструкцію на упаковці клею. Починати клеїти шпалери потрібно від вікна, та особливо уважно потрібно клеїти шпалери щоб стики збігалися.

Клеючи шпалери на стіну їх потрібно розкатувати валиком знизу вверх або з середини в боки, акуратно видаляючи зайвий клей. При наявності плінтуса шпалери слід обрізати нижче його рівня.

Щоб клеїти шпалери на стелю полотна шпалер потрібно клеїти перпендикулярно до вікна, перед тим зробивши розмітку. Оброблене клеєм полотно прикладається до стелі і вирівнюється валиком. Найбільшої майстерності вимагає поклейка шпалер на внутрішній і зовнішній кути стін, де запорукою успіху є акуратність самого процесу поклейки.

 

Також читайте:

Назад